Зв'язатись
вул. Бічна Молодіжна 13, Львів-Муроване, 81181
libertas.lviv@gmail.com
Тел: +38.067.883.2009
Робочі запити
libertas.lviv@gmail.com
Тел: +38.067.883.2009

Відповідальним будь!

Соціальна відповідальність бізнесу (СВБ) стала одним із пріоритетів для лідерів бізнесу у всьому світі. Сьогодні вкрай необхідним є кардинально новий підхід до ефективного включення соціальних питань до фундаментальних дій та бізнес-стратегій українських компаній. Спосіб управління, де головним завданням є чисте задоволення власників, вже є неактуальним.
Саме про це йшлося під час конференції «Соціальна відповідальність бізнесу», яка відбулася 22 травня 2015 року у Великій сесійній залі Львівської міської ради.

 

Захід об’єднав керівників бізнесу, представників органів влади, громадських організацій та асоціацій, вітчизняних та іноземних експертів, які обмінялися досвідом, напрацюваннями та перспективними задумами на майбутнє, мали змогу знайти партнерів та однодумців з метою реалізації спільних проектів цього напрямку. Учасники обговорили питання формування подальшої соціальної відповідальності в регіоні та країні. Знаменно, що серед доповідачів – очільники релігійних громад: митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП Димитрій Рудюк, головний імам Львова Мурат Сулейманов, а також представники єврейських громад.

Напрямки роботи конференції охопили співпрацю зі всіма групами суспільства (бізнес, ЗМІ, влада, населення, інвестори та ін.) та представниками контролюючих органів. Учасники конференції працювали у трьох секціях: «Соціальна відповідальність бізнесу як явище. Українські реалії»; «СВБ: досвід підприємств Львівщини» та «НУО, волонтери, влада, ЗМІ, соціально відповідальний бізнес у Львові: синергетичний ефект».

Тематика доповідей стосувалася питань, пов’язаних зі зростанням конкуренції і зниженням довіри до бізнесу, проблемами розвитку того середовища, у якому бізнес працює; проблемами соціальної відповідальності бізнесу у морально-етичній, історичній, гендерній та практичній площинах.

Практичним напрямом конференції стала Реабілітаційна програма для жертв АТО та членів їхніх родин, яку 19 травня організував Центр міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас». Програма охопила проведення цікавих екскурсій у Жовкві та Крехові, відвідування церков, участь у молебнях, зустрічі з психологами, монахами та розваги для дітей з аніматорами. Метою програми стало анкетування учасників задля виявлення їхніх потреб та наступного налагодження дієвої як матеріальної, так і духовно-психологічної підтримки членів сімей учасників АТО із залученням необхідних спеціалістів та меценатів. Результати анкетування були представлені у п’ятницю, 22 травня під час конференції. Також діти учасників програми, які втратили своїх батьків на Сході, отримали три річних абонементи для занять спортом у мережі Sport Life.

У рамках конференції відбулося відкриття фотовиставки «Благодійність крізь призму об’єктива». На фотовиставці представлено 40 кращих фотографій, обраних із 550 фоторобіт, які надійшли з усіх куточків України на V Всеукраїнський фотоконкурс «Благодійність крізь призму об’єктива».

 

«Успішними можуть бути лише ті міста, які знайшли якісне порозуміння між приватним сектором, громадськістю, науковими, релігійними середовищами і владою міста. Якщо цей круглий стіл відбувається, тоді місто є успішним.
Я б хотів, щоб Львів показував приклад вміння шукати компроміси. Дуже часто люди, які заробляють гроші, думають, що це на все життя, забувають, що вміння заробляти гроші – це велика Божа ласка. Але ця Божа ласка є присутня тоді, коли ти використовуєш кошти як матеріал для того, щоб будувати і робити добру справу, коли ти створюєш робочі місця, платиш людям зарплату, платиш податки. Коли ти соціально відповідальний за тих людей, яких взяв на роботу».

Андрій САДОВИЙ, міський голова Львова

 

«Багато підприємств Львівщини зробили чимало, аби зменшити негативні наслідки своєї діяльності для суспільства та природного середовища. Проте СВБ може бути чимось більшим, ніж додаткові витрати, обов’язки чи добрі вчинки – вона може бути джерелом шансів, інновацій та конкурентної переваги. Громадські організації, уряди та компанії повинні перестати думати категоріями «соціальної відповідальності бізнесу» і почати думати категорією «інтеграції фірми з суспільством». Успішним компаніям потрібне здорове суспільство».

Дмитро Афтанас, президент Львівської ТПП

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити вам найкращий досвід.
USA