Зв'язатись
вул. Бічна Молодіжна 13, Львів-Муроване, 81181
libertas.lviv@gmail.com
Тел: +38.067.883.2009
Робочі запити
libertas.lviv@gmail.com
Тел: +38.067.883.2009

Розуміти кожного

Споконвіків українці прагнули до самовдосконалення та розвитку, створювали та адаптували передові розробки та ідеї…

…Це стосувалося усіх сфер людської діяльності без винятку і робилося з опорою на потреби населення. Згаданий процес триває і сьогодні. Він став більш динамічним, багатогранним, з’явилися нові актуальні напрямки, одним з яких є міжконфесійний та міжрелігійний діалог. Саме такий підхід є рушієм гармонійного співіснування громадян багатомільйонної держави та єдиним позитивним шляхом для розвитку громадянського суспільства України у майбутньому.

 

ANNO DOMINI 2014

За плечима 2014 рік. Це був важкий рік в історії України… Багато втрат, смертей, насилля. Багато відкритих та незагоєних ран…

Проте цей рік був Роком Божим – Anno Domini – як позначали роки в давнину. Війна та агресія північного сусіда все-таки спричинилися до деякої міри і позитивних феноменів: розвиток загальнонаціонального волонтерського руху, більш глибоке розуміння великої потреби солідарності та єднання, загартованість населення та небажання повертатися до пострадянщини.

Варто зазначити важливість волонтерського руху та тисячі людей, котрі, жертвуючи власним часом, коштами, а іноді і власним життям, присвятили себе ідеї кращого майбутнього. У ті часи, коли величезна система показала себе нездатною захищати населення, годувати армію, лікувати поранених та бути справжньою державою, прості громадяни довели силу та міць свого бажання жити у кращому суспільстві. Власне такі волонтери дають надію на краще майбутнє. Вони його творять вже сьогодні і там, де вони є. Своєю щоденною працею, силами та маленькими речами, які змінюють наше суспільство на краще.

Для історії міжконфесійного та міжрелігйного діалогу 2014 рік був важливим – саме він став ювілейним для таких історичних документів як Nostra Aetate та Unitatis Redintegratio.

Більшість наших круглих столів проходили в рамках святкування 50-ліття цих важливих напрацювань. В часи важкої інформаційної війни, пропаганди, дезінформації та брехні, Центр «Лібертас» намагався проводити заходи, які б «просіювали» інформацію та шукали ту правду, яка робить нас вільними – що і є головним девізом нашого Центру.

Сподіваємося і надалі продовжувати нашу роботу на ниві міжрелігійної співпраці та діалогу, будучи дієвою, плідною та ефективною платформою для діалогу тих, хто прагне єдності, гармонії та порозуміння.

Успіхів, миру та примирення. 2014 рік

 

Щиро ваш,
Тарас Дзюбанський

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити вам найкращий досвід.
USA