Зв'язатись
вул. Бічна Молодіжна 13, Львів-Муроване, 81181
libertas.lviv@gmail.com
Тел: +38.067.883.2009
Робочі запити
libertas.lviv@gmail.com
Тел: +38.067.883.2009

Сімейні цінності в християнській традиції

22 травня 2014 року у головному корпусі бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася міжконфесійна конференція, присвячена сімейним цінностям та викликам подружнього життя.

Під час конференції о. Тарас Фітьо, Голова Комісії у справах Родини Української Греко-Католицької Церкви виступив із доповіддю про Святеє Таїнство Подружжя як джерело ласк для сім’ї. Директор Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка Василь Кметь розповів про досвід та виклики модернізації для сім’ї. О. Сергій Кирилюк, лікар-психіатр, психотерапевт, керівник Консультативного центру кризовихстанів, психосоматичних розладів та депресій виголосив доповідь на тему «Сімейний конфлікт та депресія в дитини: психіатричний та психотерапевтичний аспекти». Протоієрей Михайло Сивак, проректор Львівської православної богословської академії розповів про «Неправильний ієрархічний устрій сім’ї як чинник сімейних конфліктів».

Під час конференції відбулася також презентація книги «Анатомія та психологія сімейного конфлікту» авторства протоієрея Михайла Сивака. Видання побачило світ за сприяння Центру «Лібертас».

Тарас Дзюбанський, директор ГО «Лібертас»: Протягом цих днів українці відзначають четвертий Національний тиждень подружжя. Саме сім’я є найбільшою цінністю для кожної людини, а ще – підтримкою та любов’ю, які так потрібні нам у житті.

Тарас Фітьо, Голова Комісії у справах Родини Української Греко-Католицької Церкви: Святе Таїнство Подружжя є джерелом ласк для сім’ї. Через подружжя Бог здійснює історію спасіння. А з приходом у світ Ісуса Христа подружжя набирає сакрального характеру, стає місцем Божого Об’явлення. Ми повинні розуміти, що сім’я завжди буде атакована дияволом, бо це – Боже творіння. Та, незважаючи на усе, саме українська родина сьогодні може запропонувати Заходу важливі цінності сімейних відносин.

Василь Кметь, директор Наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка: Виклики, які постають перед сучасною сім’єю сьогодні, споріднені з тими викликами, проти яких бореться суспільство. Священнослужителі повинні відігравати важливу духовну роль у житті християнських родин та у вихованні дітей. Саме Церква має допомогти уберегти родини від криз, спричинених сварками та непорозуміннями.

о. Сергій Кирилюк, лікар-психіатр, психотерапевт, керівник Консультативного центру кризових станів, психосоматичних розладів та депресій: Сімейні конфлікти впливають на психологічний стан дітей, тому батькам варто бути дуже обережними, щоб своїми вчинками не травмувати їх. Саме міцна родина є тим фундаментом, на основі якого можна виховати сильну, незалежну і добру дитину, яка потім стане повноцінною особистістю.

протоієрей Михайло Сивак, проректор ЛПБА: І чоловіки, і жінки – рівні у шлюбі, але, водночас, вони – різні. Кожна сім’я зможе стати щасливою тільки тоді, коли у ній пануватиме любов. Сакральність сім’ї полягає саме у вмінні жертвувати собою заради коханої людини. Головне, ніколи не забувати – справжня любов нікого не минає.

Вітання та звернення до учасників конференції від Димитрія (Рудюка), Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальського УПЦ КП: «Усім, мабуть, добре відоме вчення про християнську сім’ю, як про малу домашнюю Церкву. І це цілком зрозуміле порівняння, адже сім’я, з християнського погляду, повинна плекати і поширювати у суспільстві ті сокровенні головні чесноти, про які повсяк час повчає нас Свята Церква Христова, а, отже, і Сам Господь, – це любов, жертовність, лагідність, смирення, мудрість, повага… Я закликаю всіх плекати у серцях своїх жертовну любов, бо вміння з любов’ю служити людям, своєму ближньому і навіть цілому народові, може стати запорукою сильної Української держави, над якою перебуватиме Боже благословення».

о. Павло Кочкодан, ключар Свято-Покровського Катедрального Собору м. Львова: У сучасному світі глобалізація та секуляризм нівелюють інститут сім’ї. Проте, Україна впродовж віків зберігала священні родинні цінності. І сьогодні ми повинні продовжити слідувати цим традиціям, пам’ятаючи, що Бог – це любов, і коли подружжя перебуває у любові – воно перебуває в Бозі.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити вам найкращий досвід.
USA