Зв'язатись
вул. Бічна Молодіжна 13, Львів-Муроване, 81181
libertas.lviv@gmail.com
Тел: +38.067.883.2009
Робочі запити
libertas.lviv@gmail.com
Тел: +38.067.883.2009

Львів: відкриття Ісламського культурного центру імені Мухаммада Асада

Місто збагатилося ще одним культурно-духовним Центром. 5 червня у Львові відбулося урочисте відкриття першого в місті Ісламського культурного центру. Серед дев’яти подібних центрів на території України цей унікальний тим, що носитиме ім’я львів’янина Мухаммада Асада (Леопольда Вайса).

Леопольд Вайс народився у 1900 р. в єврейській родині на вулиці Кохановського у Львові (зараз вулиця Левицького). Його дід був рабин із Чернівців. Але для себе він обрав Іслам і став видатним журналістом, громадським і політичним діячем, а також науковцем, що зробив переклад Корану англійською мовою.

«Коли ми планували відкриття цього центру, над тим, чиїм іменем його назвати думали дуже мало. Бо ця видатна людина – Мухаммед Асад – дуже відома у багатьох мусульманських країнах, у країнах Європи, але, на жаль, у своєму рідному місті, у своїй Україні він не є дуже відомим. Ми подумали, що це несправедливо і вирішили цей Ісламський культурний центр у великому європейському місті Львові назвати іменем цієї людини», – розповів на урочистій церемонії відкриття культурного центру Шейх Саїд Ісмагілов, один із мусульманських духовних лідерів в Україні.

В Ісламському центрі облаштували мечеть, затишну бібліотеку та просторі аудиторії. Тут мусульманська громада Львова зможе спільно молитися, відзначати свята, спілкуватися та навчатися.

Заступник голови Всеукраїнської асоціації громадських організацій «Альраід» Сейран Арифов зазначив: «Я був здивований і приємно вражений, що на цій вулиці є організації різних конфесій і релігій. Це дуже символічно. Я сподіваюсь, що цей культурний центр і його частина – мечеть, буде не тільки місцем для виконання релігійного життя мусульман, але й місцем для культурного діалогу між представниками різних конфесій та національностей».

У церемонії відкриття взяли участь представники органів влади, чиновники, релігійні та громадські діячі.

У своєму привітальному слові голова Центру «Лібертас» Тарас Дзюбанський побажав, «Щоб усі, хто приходитиме у цей Центр, духовно збагачувалися та поширювали духовність у суспільстві, будуючи мости порозуміння, миру та злагоди».

Представник кримсько-татарської громади Львова зачитав лист вдячності львів’янам за гостинність від Мустафи Джемілєва і Рафата Чубарова.

Під час відкриття центру відбулася презентація перекладу смислів Корану українською мовою за редакцією українського вченого Михайла Якубовича та відкриття меморіальної дошки, присвяченої Мухаммаду Асаду.

Цей проект втілено в життя завдяки спільним зусиллям Духовного управління мусульман України «Умма», Всеукраїнської асоціації громадських організацій «Альраід», а також місцевої релігійної громади «Ен-Небрас». Центр стане не тільки осередком духовного життя мусульман Львівщини, а також одним із майданчиків для формування і розвитку міжкультурного і міжрелігійного діалогу в регіоні, який завжди славився своїм шанобливим ставленням до всіх релігій.

 

Центр розташовано за адресою: вул. Авраама Лінкольна, 29а, м. Львів

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити вам найкращий досвід.
USA