Зв'язатись
вул. Бічна Молодіжна 13, Львів-Муроване, 81181
libertas.lviv@gmail.com
Тел: +38.067.883.2009
Робочі запити
libertas.lviv@gmail.com
Тел: +38.067.883.2009

Програма ДІАЛОГ-2022: набір стартував!

Центр міжрелігійного та міжконфесійного діалогу “ЛІБЕРТАС”, Інститут Релігії та Суспільства УКУ, Центр Міжрелігійного розуміння

 

оголошують конкурс для кандидатів з України на участь у стипендійній

 

ПРОГРАМА адресована до:

 • богословів,
 • релігійних та громадських діячів/активістів,
 • науковців та викладачів,
 • представників творчих професій (акторів, артистів, режисерів, письменників, танцюристів, фотографів та ін.)
 • соціальних підприємців,
 • журналістів, блогерів,
 • політиків та працівників місцевого управління/органів самоуправління,
 • соціальних працівників

 

Програма “ДІАЛОГ” спрямована на підтримку індивідуального лідерського розвитку амбітних, цілеспрямованих та активних українців у сфері міжрелігійної, міжконфесійної та/чи міжкультурної комунікації. Вона також направлена на зміцнення стійкості лідерів українського суспільства до сучасних викликів та їх спроможності до діалогу, даючи можливість представникам релігійних верств населення, лідерам громадянського суспільства та представникам культурного середовища працювати разом і розробляти нові підходи та заходи, що перегукуються з їх світоглядними переконаннями та цінностями; застосовувати нетворкінг, що базується на вірі та довірі задля здійснення трансформаційних заходів у своїх громадах та середовищах.

 

Місія Програми – ділитися світовим досвідом освітніх трансформацій і інтеграції зі світовою релігійною спільнотою крізь призму діалогу.

Мета Програми – підтримка індивідуального розвитку амбітних і активних релігійних, громадських та культурних лідерів України через вчення про діалог та інтеркультурну освіту.

Цілі і завдання:

 • сприяти молодим лідерам у реалізації наукових, творчих, мультикультурних розвідок у сфері релігії та суспільства,
 • налагоджувати співпрацю між релігійними громадами, церквами, науковцями, закладами освіти і культури, медіа, соціальними установами тощо,
 • пропагувати людські та релігійні цінності зокрема, а також соціальне вчення Церкви,
 • посилювати роль діалогу в процесі соціальної згуртованості, єдності та взаєморозуміння.

 

ПРОПОЗИЦІЯ Програми “ДІАЛОГ”:

 • безкоштовні заняття з професійними лекторами, тренерами та менторами під час інтеграційно-освітніх модулів та циклу лекцій/вебінарів,
 • фінансування на реалізацію м’яких індивідуальних/спільних проєктів учасників у розмірі до 25 000 грн,
 • участь у додаткових наукових та культурних заходах у рамках Програми,
 • проїзд до місць проведення інтеграційно-освітніх модулів, проживання та харчування,
 • медичне страхування на час інтеграційних зустрічей.

Подавати Анкету-заявку можуть лідери та експерти, що мають вищу освіту або навчаються на двох останніх курсах ВНЗ і проживають на території України.

Запрошуємо кандидатів, зацікавлених у розвитку міжрелігійних, міжконфесійних та культурних і міжкультурних ініціатив, підтримці демократії і громадянського суспільства в Україні та у регіонах, які вони репрезентують.

Буде відібрано до 15 учасників Програми.

Програма “ДІАЛОГ” триває 6 місяців та складається з:

 • 2 інтеграційно-освітніх тижневих блоків (період з червня по листопад 2022 року, відібраних учасників буде повідомлено за місяць до початку кожного блоку),
 • серії лекцій-вебінарів,
 • періоду реалізації проєктів учасників,
 • заключної лекції.

Інтеграційно-освітні зустрічі

Це чотириденні навчально-розвиваючі блоки, що складаються з тренінгів, семінарів, лекцій на теми, які сприятимуть реалізації мети Програми (розуміння релігії та релігійне розуміння, промоція вчення митрополита Андрея Шептицького, культура і релігія, релігійне різноманіття та діалог в Україні, стереотипи і упередження, комунікація і PR, мистецтво, стратегія, соціальне підприємництво, аудіо та візуальна дидактика діалогу, робота над проєктами тощо), а також інтеграція учасників, культурна програма. Підсумком першого навчального блоку стане також затвердження стратегій проєктів учасників, які вони будуть реалізовувати в рамках Програми.

Серія лекцій/вебінарів

10 онлайн-подій – зустрічей з відомими українськими, американськими та італійськими фахівцями у таких галузях як соціальне вчення Церкви, інтеркультурна освіта, промоція загальнолюдських цінностей, релігія і нерелігійні переконання, рефлексивність, нетворкінг, робота у соцмережах, конфліктологія і медіація, ідентичність та концепт, соціальна відповідальність організацій та ін.

Ці заходи відбудуться у період реалізації індивідуальних проєктів учасників, тому частину часу відведено на поточну роботу з координатором Програми щодо їх реалізації.

Індивідуальні проєкти

Впродовж Програми учасник/-ця або об’єднання учасників/-ць реалізують власні так звані м’які проєкти (наприклад: публікації, семінари, мініконференції, візуальний і відео/аудіоконтент, арт-перформенси, воркшопи, тренінги, майстер-класи, виставки тощо), які будуть профінансовані Програмою у розмірі до 25 000 грн кожен проєкт.

Вимоги до індивідуальних проєктів:

 • відповідність цілям і меті Програми,
 • присутність культурного, міжкультурного, міжрелігійного або/та міжконфесійного компонентів,
 • реалізація під час тривалості Програми,
 • максимально можливе відображення у соцмережах та ЗМІ,
 • цільова аудиторія (охоплення) від 100 осіб.

Обов’язкові вимоги до учасників Програми:

 • проживання на території України та можливість брати участь у заходах Програми,
 • навчання на 4-5 курсі навчального закладу і вище або вища освіта,
 • бажаний досвід професійної діяльності від 1 року.

 

Перевагу буде надано кандидатам, які:

 • активно працюють у сфері своєї професійної або громадської діяльності,
 • мають значні досягнення у своїй діяльності,
 • подадуть чітку ідею проєкту, якого хочуть реалізувати та яка відповідатиме меті і завданням Програми,

 

ЕТАПИ ВІДБОРУ ДО ПРОГРАМИ “ДІАЛОГ”:

До 10 березня 2022 року – набір учасників Програми (заповнену Анкету слід надіслати електронною поштою dialog.libertas@gmail.com до 23.59 за київським часом 09 березня 2022 року).

з 10 до 24 березня 2022 року – опрацювання Анкет та проведення співбесід онлайн з претендентами Програми.

Про результати відбору учасників електронною поштою буде повідомлено до 01.04.2022 року.

Необхідні документи:

 • Заповнена Анкета у форматі doc.
 • Копія диплому про закінчення вищої освіти або довідка про навчання на 4 чи 5 курсі чи на магістерському курсі (довідка, завірена печаткою деканату).
 • Мотиваційне відео (до 1 хв з відповідями на запитання: «Чим для Вас є діалог?» та «Чому Вас зацікавила наша Програма?»).
 • Додаткові документи, які, на Ваш погляд, можуть допомогти при відборі.

 

Дедлайн подачі документів – 10 березня 2022 року!

 

ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ!

Учасники Програми ДІАЛОГ-2021 та їх проєкти

Буклет про Програму ДІАЛОГ-2022

Aнкета-заявка (Аплікаційна заявка кандидата – DIALOGUE 2022)

 

 

ДІАЛОГЕРИ-2021 ПРО ПРОГРАМУ:

 

Анжеліка РУДНИЦЬКА, журналістка, телеведуча, громадська діячка, м. Київ

Наше суспільство (роздроблене, поділене, часто розгублене і зневірене) потребує об‘єднання довкола одвічних цінностей. І хоча людство довго визначилося із головними цінностями, шлях до цінностей, які будуть спільними для людей різних поглядів, що мешкають в одній країні, є довгим і болючим.

Програма ДІАЛОГ – це спосіб поділитися своїми думками, ідеями, які ведуть до порозуміння суспільства.  Програма поєднала у одному часі і просторі людей різних професій, конфесій, релігій, культур, які були готові вести діалог, аби знайти відповіді на не прості питання, що хвилюють країну.

Тепла атмосфера, створена модераторами, допомагала кожному присутньому ділитися своїм життєвим досвідом, отримати нові знання, навики, знайомства.

Дискусії учасників Програми під час інтеграційної сесії були прикладом толерантності, якої часто не вистачає у суспільстві.

А міні-гранти, надані Програмою, стали стимулом творити важливі проєкти у різних сферах культури.

Приємними і корисними були і неформальні моменти спілкування.

Вдячна за наші діалоги і за можливість продовжувати їх і надалі.

 

 

Ольга ЛАПТЄВА, підприємиця, тренер та коуч, м. Одеса

Коли Тарас Дзюбанський запропонував мені взяти участь у Програмі “ДІАЛОГ”, погодилася одразу, без уточнення деталей, бо вже проходила освітню програму від Центру “Лібертас” і була в захопленні. Під час роботи над проєктом цієї програми змогла започаткувати новий вид бізнесу. Створила чудовий освітній продукт, який допоможе багатьом.
Рада була познайомитися з такою кількістю прекрасних людей, лідерів у своїх сферах праці.

Відчула справжню єдність та підтримку. “Придбала” багато нових друзів. Дякую

 

 

 

Іван ГЛОВА, священник УГКЦ, викладач Українського Католицького Університету та Київської Трьохсвятительської духовної семінарії, м. Львів

 

Участь у Програмі «ДІАЛОГ» – це передусім унікальна можливість вчитись у людей, які прийшли із багатим особистим досвідом, і були готові цим досвідом ділитись. Мій проєкт «Міжнародний день миру» був покликаний налагодити співпрацю між закладами освіти і культури, медіа, а також пропагувати людські та релігійні цінності заради збереження миру через посилення ролі діалогу у рамках спортивно-виховних заходів, і я навіть не уявляв, наскільки позитивно він може вплинути на динаміку розвитку теми «Церква і спорт», яка тепер є дисципліною навчальної програми в Українському Католицькому Університеті як курсу ДВВУ.

Завдяки чудовому колективу викладачів та учасників Програми «ДІАЛОГ» зрозумів, що кожна подія чи захід дають можливість плекати нові ідеї, будувати новий простір для людей, які шукають нових викликів. «Бути всередині діалогу» – гасло, яке озвучив Папа Франциск до спортсменів, – дало новий поштовх щодо пошуку бачення спорту і миру у сучасних викликах. Більше того, завдяки нестандартним завданням, змінилось не лише бачення творення нових проєктів, а й масштабність підходу через залучення людей, які додають «родзинки» у майбутній успіх.

Щиро дякую організаторам за такий чудовий «update» у розумінні діалогу, його плекання на індивідуальному та спільнотному рівнях! До нових зустрічей випускників!

 

 

Олександра СОМИШ, артистка, керівник ансамблю єврейської пісні «SHTRUDL-BAND», м. Львів

Окрім надання можливості реалізувати музичний проект, Програма “ДІАЛОГ” посилила безцінне відчуття того, що кожен з нас (з нашими звичними “бульбашками”) у цьому буремному світі не сам на сам із його загрозами, що є величезне коло талановитих, яскравих людей, лідерів із різними бекграундами, які так само шукають шляхи побудови миру, світу, у якому кожен має право бути собою і, у той самий час, бути у гармонії із іншими.

Якби мене попросили охарактеризувати одним словом Програму, це було б слово “натхнення”. Абсолютно усі її учасники, її творці та викладачі спрацювали на “надзавдання”, як кажуть у театрі, створення натхненного стану, у якому набагато легше жити, творити і будувати мости, що не дадуть нам скотитися у хаос відчуження. Із впевненістю можу сказати, що стан цей – пролонгований, бо підкріплений великою мережею нових контактів та потенційних можливостей співробітництва із надзвичайно цікавими людьми та організаціями.

 

 

Артем БАБЛЕНЮК, cвященник Свято-Покровського кафедрального собору міста Львова. Завідувач канцелярії Львівсько-Сокальської єпархії, викладач кафедри біблійних та філологічних дисциплін Львівської православної богословської академії, м. Львів, м. Чернівці

 

Без діалогу людина в цьому світі не може бути щасливою. Ми все життя вчимося правильно спілкуватися із людьми. І для мене особисто Програма ДІАЛОГ дала можливість по-іншому поглянути на ближнього, не дивлячись на його внутрішні переконання відносно віри та релігії. І, що особливо важливо, весь час Програми ДІАЛОГ був переповнений постійному вдосконаленню та активному пошуку талантів у кожній людині зокрема.

 

 

 

Ольга ПЕТРИШИНА, кандидат філологічних наук, завідувачка кафедри української мови та методики її навчання Тернопільського НПУ, громадська діячка,  м. Тернопіль

 

“ДІАЛОГ” – це про дуже різні, тонкі, вкрай важливі грані людської душі. Музика, образотворче мистецтво, вокал, поезія, духовність, наукове осмислення буття…

Безумовно, можна в різний спосіб сформувати або увиразнити свої організаторські здібності, лідерські якості. Але програма “ДІАЛОГ” має чітке духовне опертя. І в цьому її унікальність. Бо кожен проєкт, реалізований авторитетними в своїй царині людьми: чи створення автентичної музики чи відеоконтенту, чи ведення блогу, чи написання наукової статті чи книги, проведення футбольної імпрези чи тренінгів з осмислення краси жіночої сутності, конференцій чи екскурсій… – все має глибину. Духовний вимір.

«ДІАЛОГ» для мене як вдячної учасниці – це, безумовно, професійне, толерантне і дуже переконливе нагадування людині про людське в ній самій. А ще це такий собі функціональний ресурс, інструментарій: як не просто говорити, а діяти, не лише “споживати”, але й віддавати, ділитися, зміщуючи акценти на важливі речі, розмикаючи ланцюг суєтного, матеріального, оманливо “значущого”…

І в перспективі викристалізовуються такі прості, на перший погляд, але такі складні за своєю сутністю концепти: Любов і Бог!

Дякую.

 

 

Ірина (Альфонса) КАРАПАТА, доктор богословських наук, редемптористка, м. Львів

 

У рамках Програми ДІАЛОГ від Центру Лібертас мала честь прочитати лекції для студентів богословів Університету Святого Духа в Каслік (USEK), Ліван. Для мене це велика радість знову повернутися у Alma Mater і ділитися спадщиною Київського християнства із майбутніми богословами різних Церков Лівану, Сирії та Єгипту.

 

Наші теми стосувались Київської та Антіохійської традицій. Ми немало говорили про Митрополита Андрея Шептицького і його зв’язки з ієрархами різних Церков Близького Сходу. Знайомились із сучасним станом українського християнства, екуменізмом та міжрелігійними відносинами в нашій країні. Не оминули актуальних геополітичних питань і російської воєнної агресії.

 

Дорогі засновники і керівники Програми ДІАЛОГ, дорогі друзі й учасники Програми, ДЯКУЮ, що даєте мені крила-натхнення будувати мости діалогу між Україною і вже таким Близьким і рідним мені Сходом.

 

A grand merci à mon très cher Professeur Gabi Hachem car grace à vous j’ai pu intervenir dans le cadre de ce cours.

 

Любов ДУБ, фармацевт, кандидат фармацевтичних наук, авторка навчальних програм у сфері планування вагітності, м. Львів

Ішла на «ДІАЛОГ» задля розвитку власного проєкту у сфері репродуктивного здоров’я, адресованого жінкам різної релігійної та конфесійної приналежності, які хочуть знати більше правди про природу людської плідности в парі.

Участь у програмі дала мені відчутний ресурс особистої мотивації долати стереотипи й упередження у цій делікатній темі, свідомо вибудовувати діалог попри можливо різні світоглядні переконання.

Дякую за вчасну нагоду побачити ширше можливості свого проєкту, а себе відчути у більш активній ролі його лідерки – на засадах наставництва, дослідництва, партнерства й ефективних комунікацій.

У підсумку, програма «ДІАЛОГ» – це про вміння чути і бачити довкола себе красу Світу у його Божому задумі, черпати натхнення у мозаїці різних творчих, культурних, наукових, освітніх, релігійних та мистецьких ініціатив, отримувати і самому надавати підтримку іншим учасникам, аби спільно плекати цінність єдності та взаєморозуміння.

 

 

 

Юрій БУЛИК, кандидат філологічних наук, координатор Програми ДІАЛОГ

 

Віра, релігія є базовими концептами світогляду людини. Українців – й поготів. Радий, що вдалося реалізувати перший етап з об’єднання однодумців. Нам вдалося успішно стартувати з цікавою, унікальною ініціативою, вона знайшла своїх людей, яких, сподіваюсь, буде все більше і більше.

 

Якщо ж говорити про практичність, то нас як організаторів мотивувало натхнення, яке линуло від учасників, їх бажання зробити світ хоча б трішечки кращим, реалізація через проєкти їх власних амбіцій. Вже сьогодні більшість з них хоче постпрограмних ініціатив, зустрічей. Переконаний, що вони обов’язково будуть і ми зможемо їх ще приємно здивувати.

 

Дякую усім за активність і до нових зустрічей. А принагідно також запрошую нових кандидатів до ДІАЛОГУ-2022.

 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити вам найкращий досвід.
USA